Skip to content

25 Masters CourtTuckerton, NJ 08087

Built 2006

Last Sale Price
$346,000
Last Sale Date
Nov 3, 2016

Property Information

Block190.09
Lot12
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1306

Building Details

Building Class16.5
Description2S-AL-O-2AG3398
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage3,398
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$104,000
29%
Improvement Value:$258,300
71%
Total Assessment$362,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,909+4.3%
2024$10,456+5.9%
2023$9,869+1.3%
2022$9,739+4.1%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$346,000

From:

To:

Sq Ft3,398DeedBook 16567, Page 1333Recorded11/10/2016

Property Sale

Sale
$322,500
DeedBook 15210, Page 596

Property Sale

Sale
$508,052
DeedBook 13110, Page 1234

Property Built

Built

Year Built: 2006