Skip to content

36 Bunker DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2006

Last Sale Price
$567,638
Last Sale Date
Feb 24, 2006

Property Information

Block190.09
Lot28
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1306

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG2286
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage2,286
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$103,200
29%
Improvement Value:$253,800
71%
Total Assessment$357,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,749+4.3%
2024$10,303+5.9%
2023$9,725+1.3%
2022$9,596+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$567,638
DeedBook 13068, Page 1203

Property Built

Built

Year Built: 2006