Skip to content

14 Bunker DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2006

Last Sale Price
$427,290
Last Sale Date
Jul 14, 2006

Property Information

Block190.09
Lot39
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1306

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG2330
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage2,330
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$104,000
36%
Improvement Value:$183,900
64%
Total Assessment$287,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,669+4.3%
2024$8,309+5.9%
2023$7,842+1.3%
2022$7,739+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$427,290
DeedBook 13275, Page 639

Property Built

Built

Year Built: 2006