Skip to content

9 Masters CourtTuckerton, NJ 08087

Built 2006

Last Sale Price
$460,050
Last Sale Date
Oct 30, 2006

Property Information

Block190.09
Lot4
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1306

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG1940
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$100,500
33%
Improvement Value:$204,000
67%
Total Assessment$304,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,169+4.3%
2024$8,788+5.9%
2023$8,295+1.3%
2022$8,185+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$460,050
DeedBook 13408, Page 1424

Property Built

Built

Year Built: 2006