Skip to content

10 Bunker DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2006

Owner
---
Last Sale Price
$550,000
Last Sale Date
Dec 9, 2025

Property Information

Block190.09
Lot41
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1306

Building Details

Building Class16.5
Description2S-AL-O-2AG3459
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage3,459
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$104,000
29%
Improvement Value:$254,700
71%
Total Assessment$358,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,800+4.3%
2024$10,352+7.4%
2023$9,640+1.3%
2022$9,513+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$550,000
Sq Ft3,459DeedBook 20231, Page 915Recorded12/18/2025

Property Sale

Sale
$476,420
DeedBook 13269, Page 439

Property Built

Built

Year Built: 2006