Skip to content

Railroad Drive(Block 190.09 Lot 44)Tuckerton, NJ 08087

Vacant Land

Last Sale Price
$5,168,000
Last Sale Date
Apr 25, 2022

Property Information

Block190.09
Lot44
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page13

Building Details

Building Class---
DescriptionGOLF COURSE
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage24,615
Acreage30.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$136,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$136,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,110+4.3%
2024$3,939+5.9%
2023$3,718+1.3%
2022$3,669+4.1%
Property History