Skip to content

31 Bunker DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2006

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 6, 2023

Property Information

Block190.10
Lot14
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1306

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage2,357
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,900
25%
Improvement Value:$189,900
75%
Total Assessment$252,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,362+4.5%
2024$7,046+6.2%
2023$6,636+1.4%
2022$6,545+4.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$363,632
DeedBook 13253, Page 812

Property Built

Built

Year Built: 2006