Skip to content

10 Masters CourtTuckerton, NJ 08087

Built 2007

Last Sale Price
$436,423
Last Sale Date
Jun 26, 2007

Property Information

Block190.10
Lot2
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1306

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-O-2AG2368
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage2,368
Acreage0.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,000
26%
Improvement Value:$215,300
74%
Total Assessment$291,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,771+4.3%
2024$8,407+5.9%
2023$7,935+1.3%
2022$7,830+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$436,423
DeedBook 13704, Page 234

Property Built

Built

Year Built: 2007