Skip to content

26 Masters CourtTuckerton, NJ 08087

Built 2006

Owner
---
Last Sale Price
$458,000
Last Sale Date
Aug 1, 2025

Property Information

Block190.10
Lot9
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1306

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage2,144
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$62,900
26%
Improvement Value:$179,100
74%
Total Assessment$242,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,287+4.3%
2024$6,984+5.9%
2023$6,592+1.3%
2022$6,505+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$458,000
Sq Ft2,144DeedBook 20117, Page 1468Recorded8/29/2025

Property Sale

Sale
$443,564
DeedBook 13283, Page 71

Property Built

Built

Year Built: 2006