Skip to content

334 Golf View DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2002

Last Sale Price
$308,839
Last Sale Date
Dec 6, 2002

Property Information

Block191.02
Lot17
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1303

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-O-2AG3285
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage3,285
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,100
20%
Improvement Value:$249,100
80%
Total Assessment$313,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,430+4.3%
2024$9,039+5.9%
2023$8,532+1.3%
2022$8,419+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$308,839
DeedBook 11206, Page 345

Property Built

Built

Year Built: 2002

Property Sale

Sale
$2,042,100
DeedBook 10458, Page 1237