Skip to content

342 Golf View DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2003

Owner
---
Last Sale Price
$449,000
Last Sale Date
Dec 31, 2024

Property Information

Block191.02
Lot21
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1304

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage2,241
Acreage0.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$64,100
24%
Improvement Value:$208,100
76%
Total Assessment$272,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,946+4.5%
2024$7,606+6.2%
2023$7,165+1.4%
2022$7,067+4.3%
Property History

Property Sale

Sale
$449,000
Sq Ft2,241DeedBook 19907, Page 950Recorded1/21/2025

Property Sale

Sale
$273,568
DeedBook 11398, Page 1160

Property Built

Built

Year Built: 2003

Property Sale

Sale
$2,042,100
DeedBook 10458, Page 1237