Skip to content

348 Golf View DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2002

Last Sale Price
$235,000
Last Sale Date
Jul 22, 2013

Property Information

Block191.02
Lot24
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1304

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG2249
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage2,249
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,100
24%
Improvement Value:$199,300
76%
Total Assessment$263,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,931+4.3%
2024$7,602+5.9%
2023$7,175+1.3%
2022$7,080+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$235,000

From:

To:

Sq Ft2,249DeedBook 15595, Page 1727Recorded7/26/2013

Property Sale

Sale
$294,470
DeedBook 11161, Page 1503

Property Built

Built

Year Built: 2002

Property Sale

Sale
$2,042,100
DeedBook 10458, Page 1237