Skip to content

350 Golf View DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2002

Last Sale Price
$240,300
Last Sale Date
Nov 21, 2002

Property Information

Block191.02
Lot25.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1304

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-O-2AG2841
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage2,841
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,000
20%
Improvement Value:$260,800
80%
Total Assessment$325,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,810+4.3%
2024$9,403+5.9%
2023$8,875+1.3%
2022$8,758+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$240,300
DeedBook 11118, Page 1774

Property Built

Built

Year Built: 2002