Skip to content

372 Golf View DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2002

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Apr 4, 2019

Property Information

Block191.02
Lot36
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1304

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG2154
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage2,154
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,600
25%
Improvement Value:$193,900
75%
Total Assessment$258,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,783+4.3%
2024$7,460+5.9%
2023$7,042-14.6%
2022$8,247+4.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$270,019
DeedBook 10891, Page 91

Property Built

Built

Year Built: 2002