Skip to content

412 Golf View DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2003

Last Sale Date
Feb 2, 2021

Property Information

Block191.02
Lot56
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1304

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG2519
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage2,519
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$63,700
22%
Improvement Value:$223,100
78%
Total Assessment$286,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,386+4.5%
2024$8,027+2.7%
2023$7,812+1.3%
2022$7,709+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2003