Skip to content

426 Golf View DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2003

Last Sale Price
$315,000
Last Sale Date
May 31, 2018

Property Information

Block191.02
Lot63
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1304

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-O-2AG3255
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage3,255
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,900
21%
Improvement Value:$231,000
79%
Total Assessment$293,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,849+4.3%
2024$8,482+5.9%
2023$8,006+1.3%
2022$7,900+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$315,000

From:

To:

Sq Ft3,255DeedBook 17137, Page 1325Recorded6/6/2018

Property Built

Built

Year Built: 2003