Skip to content

6 Cypress CourtTuckerton, NJ 08087

Built 2003

Last Sale Price
$408,522
Last Sale Date
Jan 30, 2004

Property Information

Block191.03
Lot101
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1304

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG2336
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage2,336
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$64,800
24%
Improvement Value:$209,100
76%
Total Assessment$273,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,247+4.3%
2024$7,905+5.9%
2023$7,461+1.3%
2022$7,362+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$408,522
DeedBook 11904, Page 1664

Property Built

Built

Year Built: 2003