Skip to content

401 Golf View DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2002

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 1, 2002

Property Information

Block191.03
Lot118
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1304

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-O-2AG2769
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage2,769
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$104,000
26%
Improvement Value:$296,300
74%
Total Assessment$400,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,053+4.3%
2024$11,553+5.9%
2023$10,904+1.3%
2022$10,760+4.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2002