Skip to content

433 Golf View DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2003

Last Sale Price
$355,000
Last Sale Date
Jun 15, 2013

Property Information

Block191.03
Lot134
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1304

Building Details

Building Class17
Description1S-AL-R-2AG2155
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage2,155
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$102,800
30%
Improvement Value:$241,900
70%
Total Assessment$344,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,379+4.3%
2024$9,948+5.9%
2023$9,390+1.3%
2022$9,266+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$355,000

From:

To:

DeedBook 15636, Page 357Recorded9/11/2013

Property Sale

Sale
$355,000
DeedBook 15242, Page 273

Property Built

Built

Year Built: 2003