Skip to content

458 Golf View DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2004

Last Sale Price
$308,637
Last Sale Date
Oct 12, 2004

Property Information

Block191.03
Lot153
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1304

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG2127
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage2,127
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$67,600
31%
Improvement Value:$150,400
69%
Total Assessment$218,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,314+4.5%
2024$6,041+6.2%
2023$5,688+1.4%
2022$5,610+4.3%
Property History

Property Sale

Sale
$308,637
DeedBook 12343, Page 447

Property Built

Built

Year Built: 2004