Skip to content

5 Golf View DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2007

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 2, 2022

Property Information

Block191.03
Lot2
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1305

Building Details

Building Class17
Description1S-AL-R-2AG
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage2,295
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$87,400
26%
Improvement Value:$247,300
74%
Total Assessment$334,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,078+4.3%
2024$9,659+5.9%
2023$9,117+1.3%
2022$8,997+4.1%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$330,000
Sq Ft2,295DeedBook 18284, Page 208Recorded1/27/2021

Property Sale

Sale
$290,000

From:

To:

DeedBook 17175, Page 856Recorded7/16/2018

Property Sale

Sale
$435,388
DeedBook 13639, Page 211

Property Built

Built

Year Built: 2007