Skip to content

61 Golf View DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2005

Last Sale Price
$378,992
Last Sale Date
Sep 20, 2005

Property Information

Block191.03
Lot30
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1305

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG2082
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage2,082
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$65,100
25%
Improvement Value:$191,100
75%
Total Assessment$256,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,714+4.3%
2024$7,394+5.9%
2023$6,979+1.3%
2022$6,887+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$378,992
DeedBook 12833, Page 1125

Property Built

Built

Year Built: 2005