Skip to content

9 Golf View DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2006

Last Sale Price
$329,900
Last Sale Date
Jan 4, 2020

Property Information

Block191.03
Lot4
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1305

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG2089
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage2,089
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$87,200
32%
Improvement Value:$184,400
68%
Total Assessment$271,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,178+4.3%
2024$7,838+5.9%
2023$7,398+1.3%
2022$7,301+4.1%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$329,900
Sq Ft2,089DeedBook 17759, Page 1931Recorded1/22/2020

Property Sale

Sale
$404,838
DeedBook 13159, Page 276

Property Built

Built

Year Built: 2006