Skip to content

101 Golf View DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2002

Owner
---
Last Sale Price
$540,000
Last Sale Date
Feb 11, 2026

Property Information

Block191.03
Lot41
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1303

Building Details

Building Class17
Description1S-S-R-2AG 2284
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage2,284
Acreage0.33

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$110,700
31%
Improvement Value:$241,400
69%
Total Assessment$352,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,602+4.3%
2024$10,162+5.9%
2023$9,591+1.3%
2022$9,464+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$540,000
Sq Ft2,284DeedBook 20305, Page 912Recorded3/9/2026

Property Sale

Sale
$500,000
DeedBook 13576, Page 1295

Property Sale

Sale
$298,192
DeedBook 10914, Page 54

Property Built

Built

Year Built: 2002

Property Sale

Sale
$2,042,100
DeedBook 10458, Page 1237