Skip to content

103 Golf View DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2002

Last Sale Price
$377,500
Last Sale Date
Nov 1, 2018

Property Information

Block191.03
Lot42
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1303

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-O-2AG3407
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage3,407
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$117,800
33%
Improvement Value:$238,700
67%
Total Assessment$356,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,484+4.4%
2024$10,039+6.1%
2023$9,461+1.4%
2022$9,333+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$377,500

From:

To:

Sq Ft3,407DeedBook 17306, Page 1Recorded11/20/2018

Property Sale

Sale
$342,530
DeedBook 10905, Page 1628

Property Built

Built

Year Built: 2002

Property Sale

Sale
$2,042,100
DeedBook 10458, Page 1237