Skip to content

113 Golf View DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2003

Last Sale Price
$422,000
Last Sale Date
Mar 22, 2022

Property Information

Block191.03
Lot47
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1303

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage2,344
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$111,500
30%
Improvement Value:$260,200
70%
Total Assessment$371,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,192+4.3%
2024$10,727+5.9%
2023$10,125+1.3%
2022$9,991+4.1%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$422,000
Sq Ft2,344DeedBook 18976, Page 263Recorded4/1/2022

Property Sale

Sale
$434,158
DeedBook 11690, Page 1478

Property Built

Built

Year Built: 2003

Property Sale

Sale
$2,042,100
DeedBook 10458, Page 1237