Skip to content

115 Golf View DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2003

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 22, 2018

Property Information

Block191.03
Lot48
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1303

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG2665
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage---
Acreage0.31

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$111,500
32%
Improvement Value:$232,300
68%
Total Assessment$343,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,102+4.4%
2024$9,672+6.1%
2023$9,115+1.4%
2022$8,991+4.3%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$363,968
DeedBook 11335, Page 402

Property Built

Built

Year Built: 2003

Property Sale

Sale
$2,042,100
DeedBook 10458, Page 1237