Skip to content

315 Golf View DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2002

Last Sale Price
$410,000
Last Sale Date
Jan 18, 2008

Property Information

Block191.03
Lot62
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1303

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-O-2AG3255
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage3,255
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$98,000
30%
Improvement Value:$227,200
70%
Total Assessment$325,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,542+4.5%
2024$9,135+6.1%
2023$8,608+1.4%
2022$8,491+4.3%
Property History

Property Sale

Sale
$410,000
DeedBook 13898, Page 307

Property Sale

Sale
$303,487
DeedBook 11070, Page 1345

Property Built

Built

Year Built: 2002

Property Sale

Sale
$2,042,100
DeedBook 10458, Page 1237