Skip to content

319 Golf View DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2002

Last Sale Price
$293,000
Last Sale Date
Jun 16, 2020

Property Information

Block191.03
Lot63
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1303

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG2101
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage2,101
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$101,900
34%
Improvement Value:$199,600
66%
Total Assessment$301,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,078+4.3%
2024$8,701+5.9%
2023$8,213+1.3%
2022$8,104+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$293,000
Sq Ft2,101DeedBook 17936, Page 949Recorded6/23/2020

Property Sale

Sale
$269,249
DeedBook 11107, Page 1959

Property Built

Built

Year Built: 2002

Property Sale

Sale
$2,042,100
DeedBook 10458, Page 1237