Skip to content

335 Golf View DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2001

Last Sale Price
$400,000
Last Sale Date
Aug 12, 2022

Property Information

Block191.03
Lot71
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1303

Building Details

Building Class17
Description1S-AL-R-2AG
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage1,578
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$104,000
39%
Improvement Value:$160,600
61%
Total Assessment$264,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,967+4.3%
2024$7,636+5.9%
2023$7,208+1.3%
2022$7,112+4.1%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$400,000
Sq Ft1,578DeedBook 19139, Page 1050Recorded8/18/2022

Property Sale

Sale
$169,550
DeedBook 10623, Page 1241

Property Built

Built

Year Built: 2001