Skip to content

19 Golf View DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2005

Last Sale Price
$446,905
Last Sale Date
Oct 31, 2005

Property Information

Block191.03
Lot9
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1305

Building Details

Building Class16
Description1S-AL/S-R-22286
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage2,286
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$102,800
34%
Improvement Value:$199,300
66%
Total Assessment$302,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,846+4.5%
2024$8,469+6.1%
2023$7,979+1.4%
2022$7,870+4.3%
Property History

Property Sale

Sale
$446,905
DeedBook 12930, Page 572

Property Built

Built

Year Built: 2005