Skip to content

19 Links LaneTuckerton, NJ 08087

Built 2005

Last Sale Price
$233,000
Last Sale Date
Jun 25, 2014

Property Information

Block191.04
Lot8
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1303

Building Details

Building Class16
Description1S-AL/S-R-21761
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage1,761
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$73,300
31%
Improvement Value:$163,200
69%
Total Assessment$236,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,121+4.3%
2024$6,825+5.9%
2023$6,442+1.3%
2022$6,357+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$233,000

From:

To:

DeedBook 15865, Page 257Recorded8/6/2014

Property Sale

Sale
$354,114
DeedBook 12761, Page 436

Property Built

Built

Year Built: 2005