Skip to content

12 Links LaneTuckerton, NJ 08087

Built 2004

Last Sale Price
$367,500
Last Sale Date
Dec 7, 2023

Property Information

Block191.05
Lot6
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1303

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage2,139
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$71,300
30%
Improvement Value:$166,700
70%
Total Assessment$238,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,166+4.3%
2024$6,869+5.9%
2023$6,483+1.3%
2022$6,397+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$367,500
Sq Ft2,139DeedBook 19578, Page 1627Recorded1/9/2024

Property Sale

Sale
$275,790
DeedBook 12047, Page 1366

Property Built

Built

Year Built: 2004