Skip to content

14 Links LaneTuckerton, NJ 08087

Built 2004

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 16, 2025

Property Information

Block191.05
Lot7
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1303

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage2,341
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$71,300
21%
Improvement Value:$264,600
79%
Total Assessment$335,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,114+4.3%
2024$9,694+5.9%
2023$9,150+1.3%
2022$9,029+4.1%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$450,000
Sq Ft2,341DeedBook 19754, Page 309Recorded8/5/2024

Property Sale

Sale
$342,165
DeedBook 11889, Page 785

Property Built

Built

Year Built: 2004