Skip to content

56 Golf View DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2005

Last Sale Price
$398,205
Last Sale Date
Sep 23, 2005

Property Information

Block191.06
Lot17
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1305

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG2035
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage2,035
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,900
22%
Improvement Value:$217,900
78%
Total Assessment$280,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,455+4.3%
2024$8,104+5.9%
2023$7,649+1.3%
2022$7,548+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$398,205
DeedBook 12843, Page 733

Property Built

Built

Year Built: 2005