Skip to content

94 Golf View DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2006

Last Sale Price
$295,000
Last Sale Date
Jul 29, 2013

Property Information

Block191.06
Lot36
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1303

Building Details

Building Class16
Description3S-AL-O-2AG2943
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage2,943
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,900
21%
Improvement Value:$241,100
79%
Total Assessment$304,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,903+4.5%
2024$8,523+2.9%
2023$8,281+1.3%
2022$8,172+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$295,000

From:

To:

DeedBook 15637, Page 546Recorded9/12/2013

Property Sale

Sale
$450,368
DeedBook 13241, Page 1155

Property Built

Built

Year Built: 2006

Property Sale

Sale
$2,042,100
DeedBook 10458, Page 1237