Skip to content

4 Grayhawk LaneTuckerton, NJ 08087

Built 2004

Last Sale Price
$415,000
Last Sale Date
Jun 1, 2022

Property Information

Block191.06
Lot38
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1303

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage2,146
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,000
29%
Improvement Value:$174,100
71%
Total Assessment$244,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,350+4.3%
2024$7,045+5.9%
2023$6,649+1.3%
2022$6,561+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$415,000
Sq Ft2,146DeedBook 19067, Page 57Recorded6/15/2022

Property Sale

Sale
$297,548
DeedBook 12108, Page 698

Property Built

Built

Year Built: 2004