Skip to content

28 Grayhawk LaneTuckerton, NJ 08087

Built 2005

Last Sale Price
$377,402
Last Sale Date
Apr 28, 2005

Property Information

Block191.06
Lot50
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1303

Building Details

Building Class16
Description1S-AL/S-R-2AG
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$71,300
28%
Improvement Value:$183,400
72%
Total Assessment$254,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,419+4.5%
2024$7,101+6.2%
2023$6,688+1.4%
2022$6,596+4.3%
Property History

Property Sale

Sale
$377,402
DeedBook 12600, Page 1375

Property Built

Built

Year Built: 2005