Skip to content

34 Grayhawk LaneTuckerton, NJ 08087

Built 2004

Last Sale Price
$376,997
Last Sale Date
Oct 12, 2004

Property Information

Block191.06
Lot53
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1303

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-2AG2341
Dwellings1
ZoningPRD
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$71,300
28%
Improvement Value:$185,600
72%
Total Assessment$256,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,735+4.3%
2024$7,414+5.9%
2023$6,998+1.3%
2022$6,905+4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$376,997
DeedBook 12309, Page 626

Property Built

Built

Year Built: 2004