Skip to content

26 Nugentown RoadTuckerton, NJ 08087

Public Property

Last Sale Price
$400,000
Last Sale Date
Apr 22, 2005

Property Information

Block256
Lot2
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page37

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage---
Acreage2.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$158,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$158,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2007$2,656+1.3%
2006$2,622+0.8%
2005$2,602+7.5%
2004$2,422+1.2%
Property History

Property Sale

Sale
$400,000
DeedBook 12624, Page 1081

Property Sale

Sale
$68,000
DeedBook 10671, Page 186