Skip to content

230 Otis Bog RoadTuckerton, NJ 08087

Built 1980

Last Sale Date
Jan 21, 1981

Property Information

Block263
Lot5.02
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page11

Building Details

Building Class16
Description1S-F-R-1AG 2072
Dwellings1
ZoningR-3A
Sq Footage---
Acreage1.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$123,600
46%
Improvement Value:$147,700
54%
Total Assessment$271,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,039+4.4%
2024$7,702+5.7%
2023$7,284+1.3%
2022$7,189+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 3979, Page 611

Property Built

Built

Year Built: 1980