Skip to content

130 Stage RoadTuckerton, NJ 08087

Built 2021

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 28, 2021

Property Information

Block264
Lot11.03
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1401

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR200
Sq Footage---
Acreage0.84

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,700
17%
Improvement Value:$345,100
83%
Total Assessment$415,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,320+4.4%
2024$11,805+10.4%
2023$10,689+470.5%
2022$1,874+4.2%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$100,000
DeedBook 18348, Page 1937Recorded3/4/2021

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Built

Built

Year Built: 2021

Property Sale

Sale
$34,333

From:

To:

DeedBook 17313, Page 564Recorded11/28/2018