Skip to content

25 Bayberry DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1984

Last Sale Price
$121,000
Last Sale Date
Sep 26, 1997

Property Information

Block264
Lot19.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1401

Building Details

Building Class16
Description2S-W-O 1540
Dwellings1
ZoningR1A
Sq Footage1,540
Acreage1.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$120,200
48%
Improvement Value:$128,400
52%
Total Assessment$248,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,116+4.5%
2024$6,808+6.0%
2023$6,425+1.4%
2022$6,338+4.3%
Property History

Property Sale

Sale
$121,000
DeedBook 5515, Page 505

Property Sale

Sale
$112,000
DeedBook 5156, Page 167

Property Built

Built

Year Built: 1984