Skip to content

9 Bayberry DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1985

Last Sale Price
$173,000
Last Sale Date
Aug 2, 1994

Property Information

Block264
Lot20.02
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1401

Building Details

Building Class17
Description2S-AL-O-2AG1782
Dwellings1
ZoningR1A
Sq Footage---
Acreage1.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$120,700
44%
Improvement Value:$151,300
56%
Total Assessment$272,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,059+4.4%
2024$7,722+5.7%
2023$7,303+1.3%
2022$7,208+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$173,000
DeedBook 5190, Page 660

Property Built

Built

Year Built: 1985