Skip to content

108 Mathis DriveTuckerton, NJ 08087

Built 1987

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 10, 2022

Property Information

Block273
Lot13
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page47

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R 1152
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage1,152
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$95,900
54%
Improvement Value:$81,700
46%
Total Assessment$177,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,262+4.4%
2024$5,042+5.7%
2023$4,769+1.3%
2022$4,706+4.2%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$220,000
Sq Ft1,152DeedBook 18259, Page 1592Recorded1/13/2021

Property Sale

Sale
$142,500
DeedBook 15385, Page 862

Property Sale

Sale
$176,000
DeedBook 12029, Page 1138

Property Built

Built

Year Built: 1987