Skip to content

12 Patricia LaneTuckerton, NJ 08087

Built 2013

Last Sale Price
$375,000
Last Sale Date
Aug 24, 2020

Property Information

Block278
Lot9.03
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1401

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-L-2AG2592
Dwellings1
ZoningR200
Sq Footage2,592
Acreage0.5

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,800
22%
Improvement Value:$208,500
78%
Total Assessment$267,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,920+4.4%
2024$7,589+5.7%
2023$7,177+1.3%
2022$7,083+4.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$375,000

From:

To:

Sq Ft2,592DeedBook 18090, Page 1039Recorded10/7/2020

Property Sale

Sale
$267,000

From:

To:

DeedBook 15733, Page 777Recorded1/27/2014

Property Built

Built

Year Built: 2013