Skip to content

411 Stage RoadTuckerton, NJ 08087

Built 1998

Last Sale Price
$343,000
Last Sale Date
Feb 8, 2018

Property Information

Block280
Lot1.20
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page14

Building Details

Building Class18
Description1S-AL-R-2AG
Dwellings1
ZoningR5A
Sq Footage1,668
Acreage13.76

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$137,500
40%
Improvement Value:$206,300
60%
Total Assessment$343,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,187+4.4%
2024$9,760+5.7%
2023$9,231+1.3%
2022$9,111-5.4%
Property History

Property Sale

Sale
$343,000

From:

To:

Sq Ft1,668DeedBook 17094, Page 13Recorded4/25/2018

Property Built

Built

Year Built: 1998