Skip to content

8 Hannah PlaceTuckerton, NJ 08087

Built 2011

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 10, 2014

Property Information

Block282.03
Lot22
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1601

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-L-2AG2072
Dwellings1
ZoningR150
Sq Footage2,072
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,200
24%
Improvement Value:$190,700
76%
Total Assessment$250,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,434+4.4%
2024$7,123+5.7%
2023$6,737+1.3%
2022$6,649+4.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$285,000
DeedBook 14838, Page 1923

Property Built

Built

Year Built: 2011