Skip to content

38 Harvest WayTuckerton, NJ 08087

Built 2005

Last Sale Price
$371,575
Last Sale Date
Jun 29, 2005

Property Information

Block282
Lot1.07
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1601

Building Details

Building Class16
Description2S-AL-L-2AG3134
Dwellings1
ZoningR150
Sq Footage3,134
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$62,400
20%
Improvement Value:$249,400
80%
Total Assessment$311,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,239+4.4%
2024$8,852+5.7%
2023$8,372+1.3%
2022$8,263+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$371,575
DeedBook 12702, Page 545

Property Built

Built

Year Built: 2005