Skip to content

108 Briarwood DriveTuckerton, NJ 08087

Built 2005

Last Sale Price
$235,973
Last Sale Date
Apr 22, 2005

Property Information

Block282
Lot6.129
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLittle Egg Harbor Twp
Tax Map Page1703

Building Details

Building Class16
Description1S-AL-R-1AG1317
Dwellings1
ZoningPRC
Sq Footage1,317
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$58,200
33%
Improvement Value:$116,200
67%
Total Assessment$174,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,167+4.4%
2024$4,951+5.7%
2023$4,683+1.3%
2022$4,622+4.2%
Property History

Property Sale

Sale
$235,973
DeedBook 12593, Page 1967

Property Built

Built

Year Built: 2005